Jak przebiega cięcie laserem rur i profili?

Różnorodne techniki oraz narzędzia są używane do wycinania artykułów metalowych w wykorzystaniach domowych i w procesach produkcyjnych. Różnice są także ważne przy pracy z różnorodnymi wielkościami oraz grubościami ścianek i długościami artykułów. Cięcie laserem rur i profili, jest wszechstronnie wykorzystywane w walcowniach rur, ze względu na dużo korzyści, jakie proponuje, takich jak dobra linia cięcia, niewielka ilość odpadów oraz niewielkie wydatki energii. Istota technologii, polega na tymże, iż smuga lasera równocześnie z podawanym do struktury gazem przebija oraz odparowuje przecinany metal.

Na czym polega wycinanie laserem?

Czym naprawdę jest wycinanie laserowe? To po prostu obróbka produktu stosująca wiązkę lasera, jaka emituje znaczną energię na małej przestrzeni. W rezultacie występuje mechanizm wydzielania cieplnego. Co istotne, zastosowanie lasera to dobry mechanizm wycinania – produkt nie potrzebuje już żadnej specjalnej obróbki. Technologia dobrze sprawdza się, zarówno przy wielkich częściach, jak oraz przy małych fragmentach wymagających dokładności.

Maszyny półprzewodnikowe

W półprzewodnikowych obcinarkach rur skupieniem światła jest składnik zrobiony z produktu półprzewodnikowego, wielokrotnie z krzemu. Konwertor musi cechować się dużą konduktancją termiczną oraz dużym natężeniem. Systemy półprzewodnikowe, nadają się do wycinania elementów o trudnych wzorach. Są one wykorzystywane w metalach, jakie są bardzo jaskrawe. Należą do nich, stopy aluminium, miedzi oraz srebra.

Czy laser sprawdzi się w każdej firmie?

Ze względu na szybkość, dokładność, i częstotliwość obróbki laser wydaje się doskonałym urządzeniem dla wielu dziedzin przemysłowych i usługowych. Należałoby natomiast zdawać sobie sprawę, iż inwestowanie w taką technikę stanowi wydatek, jaki opłaca się przede wszystkim dużym firmom, dysponującym właściwym zapleczem, parkiem przemysłowym i wykwalifikowaną załogą. Laser w firmie będzie ponieważ potrzebny na tyle, o ile pozwala wiedza obsługujących go ludzi.

Precyzyjne wycinanie

Jak wszystko w ostatnich czasach, także i wycinanie laserem rur zapewnia naprawdę znaczne natężenie dla tych inwestycji. Wycinanie laserowe 3D pozwala na dużą precyzję ciecia oraz sprawia, że krawędzie opracowywanych produktów są czyste i gładkie. Procesy, w których wykorzystywany jest laser 3D zapewniają wysoką częstość wycinanych detali. Oprogramowanie stosowane przy tej technologii pozwala między innymi na wycinanie odstępów w rurach z uwzględnieniem grubości artykułu, tak aby mimo cięcia prosto do osi rury, wymiary wymagane zostały zatrzymane.